MATCH DETAILS: Location: Upcoming Information:WTA Australian Open 13.01.2024 Competition: Cornet v Timofeeva live stream
When/Date: 13.01.2024 Time: 9:00 pm Repeat:Live Prediction on Alize Cornet vs Maria Timofeeva: Available
Prediction (the most likely score): 2:0
Cornet 53.6%
Timofeeva 46.4%
STANDINGS
Standings
Draw
Singles – Qualification
Quarter-finals
1
Yastremska D. (1)
Boskovic L.
2 : 1
2
Grammatikopoulou V.
Kalieva E.
2 : 0
3
Stevanovic N.
Joint M. (WC)
1 : 2
4
Babos T.
Semenistaja D. (32)
1 : 2
5
Zarazua R. (2)
Fourlis J.
2 : 0
6
Niemeier J.
Tikhonova A.
2 : 1
7
Paquet C.
Aiava D.
0 : 2
8
Robbe A.
Teichmann J. (20)
0 : 2
9
Volynets K. (3)
Lamens S.
2 : 0
10
Savinykh V.
Zhao C.
0 : 2
11
Sierra S.
Jacquemot E.
0 : 2
12
Fung S.
Riera J. (25)
0 : 2
13
Bassols M. (4)
Wurth T.
2 : 0
14
Waltert S.
Marcinko P.
2 : 0
15
Zakharova A.
Kolodynska J.
2 : 0
16
Eala A.
Peterson R. (18)
0 : 2
17
Andreeva E. (5)
McPhee K. (WC)
2 : 0
18
Kudermetova P.
Martinez Cirez C.
2 : 0
19
Uchijima M.
Makarova E.
2 : 0
20
Ferro F.
Sramkova R. (21)
2 : 1
21
Pigossi L. (6)
Abduraimova N.
1 : 2
22
Salkova D.
Fett J.
2 : 1
23
Kanepi K.
Hunter S.
0 : 2
24
Prozorova T.
Naef C. (30)
0 : 2
25
Rodionova Ar. (7)
Jeanjean L.
0 : 2
26
Janicijevic S.
Monnet C.
0 : 2
27
Bara I.
Hatouka Y.
2 : 1
28
Erjavec V.
Lys E. (26)
0 : 2
29
Mandlik E. (8)
Seidel E.
1 : 2
30
Rouvroy M.
Jones F.
0 : 2
31
Hartono A.
Udvardy P.
2 : 0
32
Mendez S. (WC)
Baptiste H. (19)
0 : 2
33
Arango E. (9)
Sebov K.
0 : 2
34
Bolsova Zadoinov A.
Bonaventure Y.
0 : 2
35
Yang Y. Y.
Marino R.
0 : 2
36
Tararudee L.
Ponchet J. (23)
1 : 2
37
Fruhvirtova B. (10)
Hule P. (WC)
2 : 0
38
Gibson T. (WC)
Mitu A.
2 : 1
39
Miyazaki L.
Ercan M. (WC)
0 : 2
40
Wei S.
Hruncakova V. (28)
2 : 0
41
Bondar A. (11)
Hsieh S-W.
2 : 0
42
Lukas T.
Popovic I. (WC)
0 : 2
43
Ma Y.
Bulgaru M.
2 : 0
44
Korneeva A.
Vickery S. (31)
2 : 1
45
Dart H. (12)
Brancaccio N.
2 : 0
46
Starodubtseva Y.
Capurro Taborda M.
2 : 0
47
Serban R.
Papamichail D.
2 : 0
48
Knutson G.
Friedsam A-L. (17)
2 : 1
49
Danilovic O. (13)
Shymanovich I.
2 : 0
50
You X.
Sonmez Z.
0 : 2
51
Noha Akugue N.
Jang S. J.
0 : 2
52
Sun L.
Watson H. (27)
2 : 0
53
Parrizas-Diaz N. (14)
Inglis M. (WC)
1 : 2
54
Tan H.
Zavatska K.
0 : 2
55
Li A.
Martincova T.
2 : 1
56
Kraus S.
Snigur D. (24)
0 : 2
57
Stefanini L. (15)
Pattinama Kerkhove L.
0 : 2
58
Kawa K.
Gjorcheska L.
2 : 1
59
Raina A.
Bouzas Maneiro J.
2 : 1
60
Sakatsume H.
Bejlek S. (22)
0 : 2
61
Sharma A. (16)
Jorge F.
2 : 1
62
Astakhova D.
Timofeeva M.
0 : 2
63
Hon P.
Jones E. (WC)
2 : 0
64
Lansere S.
Galfi D. (29)
1 : 2
Semi-finals
1
Yastremska D. (1)
Grammatikopoulou V.
2 : 1
2
Joint M.
Semenistaja D. (32)
2 : 0
3
Zarazua R. (2)
Niemeier J.
2 : 1
4
Aiava D.
Teichmann J. (20)
2 : 1
5
Volynets K. (3)
Zhao C.
2 : 0
6
Jacquemot E.
Riera J. (25)
0 : 2
7
Bassols M. (4)
Waltert S.
1 : 2
8
Zakharova A.
Peterson R. (18)
2 : 1
9
Andreeva E. (5)
Kudermetova P.
0 : 2
10
Uchijima M.
Ferro F.
0 : 2
11
Abduraimova N.
Salkova D.
0 : 2
12
Hunter S.
Naef C. (30)
2 : 0
13
Jeanjean L.
Monnet C.
2 : 1
14
Bara I.
Lys E. (26)
0 : 2
15
Seidel E.
Jones F. (RET.)
1 : 1
16
Hartono A.
Baptiste H. (19)
0 : 2
17
Sebov K.
Bonaventure Y. (RET.)
1 : 1
18
Marino R.
Ponchet J. (23)
2 : 1
19
Fruhvirtova B. (10)
Gibson T.
2 : 1
20
Ercan M.
Wei S. (WO.)
21
Bondar A. (11)
Popovic I.
2 : 0
22
Ma Y.
Korneeva A.
1 : 2
23
Dart H. (12)
Starodubtseva Y.
0 : 2
24
Serban R.
Knutson G.
1 : 2
25
Danilovic O. (13)
Sonmez Z.
1 : 2
26
Jang S. J.
Sun L.
1 : 2
27
Inglis M.
Zavatska K.
2 : 0
28
Li A.
Snigur D. (24)
0 : 2
29
Pattinama Kerkhove L.
Kawa K.
2 : 0
30
Raina A.
Bejlek S. (22)
0 : 2
31
Sharma A. (16)
Timofeeva M.
0 : 2
32
Hon P.
Galfi D. (29)
2 : 1
Final
1
Yastremska D. (1)
Joint M.
2 : 1
2
Zarazua R. (2)
Aiava D.
2 : 1
3
Volynets K. (3)
Riera J. (25)
2 : 1
4
Waltert S.
Zakharova A.
0 : 2
5
Kudermetova P.
Ferro F.
1 : 2
6
Salkova D.
Hunter S.
1 : 2
7
Jeanjean L.
Lys E. (26)
2 : 1
8
Seidel E.
Baptiste H. (19)
2 : 0
9
Sebov K. (RET.)
Marino R.
0 : 0
10
Fruhvirtova B. (10)
Wei S.
2 : 0
11
Bondar A. (11)
Korneeva A.
0 : 2
12
Starodubtseva Y.
Knutson G.
2 : 1
13
Sonmez Z.
Sun L.
1 : 2
14
Inglis M.
Snigur D. (24)
1 : 2
15
Pattinama Kerkhove L.
Bejlek S. (22)
0 : 2
16
Timofeeva M.
Hon P.
2 : 1
Other matches:
https://jasmineparson300443.bloggersdelight.dk/2024/01/11/betting-picks-on-jaqueline-adina-cristian-katerina-siniakova/
https://telegra.ph/Stream-online-Alex-De-Minaur-v-Milos-Raonic-tennis-01-11
https://snippet.host/ebjauz
https://telegra.ph/Streaming-live-Arthur-Fils-v-Jiri-Vesely-January-13-2024-01-11
https://tvevents.org/Tennis.php/Alize-Cornet—Maria-Timofeeva/2929739/
https://livestream.fan/category/sports/tennis/prague-3-challenger-men/
https://livestream.fan/category/sports/handball/norwegian-eliteserien-handball-women/
|tennis